You are here: Home // Fitness // Ćwiczenia na szczupłe uda

Ćwiczenia na szczupłe uda

Wiele kobiet narzeka na swoje uda. Nic dziwnego, gdyż ciężko jest wyrzeźbić mięśnie nóg. Jednakże stosowanie odpowiedniej diety, picie dużych ilości wody oraz odpowiednie ćwiczenia dają z pewnością oczekiwane efekty. Nie można przy kształtowaniu figury zapomnieć o odpowiednich masażach i kremach ujędrniających- one również działają.

Dlaczego narzekamy na uda? To właśnie tam odkłada się zwykle zbędny tłuszcz oraz tworzy cellulit i rozstępy. Niestety zwykle gdy pojawiają się te problemy czujemy się gorzej, gdyż nasze nogi wcale nie wyglądają jak sobie tego życzymy. Wszystko można oczywiście zmienić poprzez regularne ćwiczenia. Pływanie, bieganie czy jazda na rowerze to aktywności, które wpływają na szczupłe uda, dzięki ćwiczeniom nogi stają się smukłe i jędrne. Poniżej zaprezentowano przykładowy zestaw ćwiczeń na szczupłe uda.

Zanim jednak rozpoczniesz ćwiczenia zrób niewielką rozgrzewkę. Np. przez 5 minut maszeruj w miejscu lub poskacz na skakance. Przy tym pamiętaj, że przeplatanie ćwiczeń krótkimi wstawkami kardio (np. Skakanie przez skakankę przez 2-3 minuty) zwiększa ilość spalanych w czasie ćwiczeń kalorii.

Zestaw ćwiczeń

Przysiady plie

Jest to dobre i znane ćwiczenie na jędrne uda. W czasie jego wykonywania stań ze złączonymi piętami, kierując czubki palców na zewnątrz przy czym dłonie oprzyj na biodrach. Odstaw lewą nogę w bok i ugnij kolana w jednej linii z kostkami. Powinnaś wciągnąć brzuch a kość ogonowa powinna być w czasie ćwiczenie skierowana do dołu. We wskazanej pozycji należy wytrzymać 2-3 sekundy, następnie unieść biodra, prostując nogi w kolanach. Kolejno należy napiąć brzuch, ugiąć kolana- jak poprzednio. Seria zawiera 15 powtórzeń.

Wypady szermiercze

Należy złączyć stopy stojąc, a następnie położyć dłonie na biodrach. Następnie zrobić wykrok prawą nogą do przodu, uginając kolana (jednakże lewe kolano nie powinno dotknąć podłogi). Odpychając lewą nogę od podłogi trzeba wrócić do pozycji wyjściowej. Seria to 10 powtórzeń dla każdej strony.

Most”

Leżąc na plecach prawą piętę należy oprzeć na podwyższeniu np. niskim krześle (kolana powinny być zgięte). Następnie napinając pośladki należy unieść biodra i wyprostować lewą nogę pionowo do góry. Należy wykonać 12 powtórzeń ćwiczenia na obie strony.

Schodek

Należy stanąć przed stopniem, który ma mieć 30-40 cm wysokości. Kolejno trzeba położyć na stopniu prawą stopę, napiąć udo i unieść się tak, by lewa stopa znajdowała się na wysokości stopnia (jednak nie powinna się o niego opierać). Następnie należy opuścić lewą stopę z powrotem na podłoże. Seria stanowi 15 powtórzeń na każdą stronę.

Wskazane ćwiczenia należy wykonywać co drugi dzień. Pierwszy trening wiąże się zwykle z wystąpieniem zakwasów. Ćwiczenia te należy wykonywać w 2 seriach z minutą przerwy między nimi.

Related posts:

  1. Na wyrzeźbiony brzuch – tylko 6 Weidera!
  2. Giętkość, gracja i sprawność, czyli ćwiczenia Pilates.
  3. Skuteczny spsób na zgrabne pośladki!
  4. Ćwiczenie jogi sposobem na zdrowe ciało i sprawny umysł
  5. Idealna figura w zasięgu ręki

Tags: , , ,

Leave a Reply

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.