You are here: Home // Porady // Wspomagacze odchudzania.

Wspomagacze odchudzania.

Wspomagaczy odchudzania jest mnóstwo na naszym rynku. Jesteśmy wygodni i leniwi.  Szukamy sprzymierzeńców, którzy pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy jak najszybciej i jak najmniej boleśnie.

 

Tabletki odchudzające
Działanie tabletek odchudzających polega na redukcji uczucia głodu. Prowadzi to do tego, że spożywa się mniejsze posiłki i nie podjada pomiędzy nimi. Preparaty stosuje się przeważnie przed posiłkiem. Następnie bardzo szybko są one wchłaniane do organizmu, co sprawia, iż niemal natychmiast uczucie głodu się zmniejsza.
Tabletki powinny być tylko suplementem diety, a nie głównym jej składnikiem. Ponieważ środki te mają swoje wady. Po pierwsze mają duży wpływ na wątrobę. Wywierają negatywny wpływ na żołądek i inne procesy zachodzące w naszym organizmie. Tabletki nie zawsze są skuteczne. Ponadto z czasem mogą uzależniać.
Podsumowując tabletki odchudzające w jakiś sposób przyczyniają się do schudnięcia, jednakże nie jest to działanie szybkie, ani zdrowe dla organizmu.

 

Herbatki odchudzające
To kolejna broń w walce z nadwagą. Są bardzo popularne wśród osób stosujących różne diety. Kobiety często po nie sięgają jako element odchudzania. Przykładami są: herbata zielona, biała, czerwona.
Dieta opierająca się na herbatkach jest z pewnością tania. Wystarczą zioła, owoce i różne przyprawy. Jest to tzw. dieta herbaciana, którą warto stosować co 2 tygodnie, aby oczyścić organizm i poprawić przemianę materii.

Herbata biała – przeciwdziała procesom starzenia się, dlatego nazywana jest „eliksirem młodości”. Orzeźwia i poprawia koncentrację. Ma silne właściwości antymutogenne (przeciwdziała  powstawaniu komórek nowotworowych). Silnie pobudza. Działa stymulująco na komórki tłuszczowe.
Herbata zielona – wspomaga trawienie i przemianę materii. Herbatka zielona posiada wiele walorów zdrowotnych. Dzięki niej obniża się odkładanie cholesterolu. Hamuje powstawanie zmian nowotworowych. Działa pobudzająco na organizm. Picie zielonej herbaty sprzyja trawieniu i likwiduje uczucie pełnego żołądka.
Herbata czerwona – charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i wyrazistym aromatem. Herbata czerwona to potęga wśród herbat odchudzających. Pijąc ją można zrzucić aż do 9 kg przez miesiąc, a efekt jest trwały! Dieta oparta o tę herbatę w znakomity redukuje tkankę tłuszczową.

 Same jednak herbatki nie zdziałają niestety cudów. Najlepiej stosować je w połączeniu z odpowiednią dietą i z ćwiczeniami fizycznymi

Gdyby można było schudnąć od samego brania tabletek na odchudzanie, bądź picia herbatek odchudzających byłoby cudownie. Jednak nie ma nic za darmo! Aby osiągnąć zamierzony cel, trzeba się nieźle napracować. A zażywanie różnego rodzaju „cudownych” preparatów nie zawsze ma pozytywny wpływ na organizm.

 
Dlatego warto tylko wspomóc się w niewielkim stopniu takimi preparatami, ale nie zapominać też o zdrowym trybie życia-odpowiedniej diecie oraz  ruchu, ruchu i jeszcze raz ruchu!

No related posts.

Tags: , ,

Leave a Reply

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.