You are here: Home // Nowości, Porady // Łącz przyjemne z pożytecznym, czyli jak się trzęsie… parkietem.

Łącz przyjemne z pożytecznym, czyli jak się trzęsie… parkietem.

5Trudno opisać istotę tańca – dla jednych jest to wyuczony zestaw ruchów, dla innych sposób na spędzenie sobotniego wieczoru, a niektórzy określają taniec jako swój sposób na życie. Niezależnie od tego czym jest on dla Ciebie – możesz za jego pomocą wyrzeźbić swoją sylwetkę i pozbyć się zbędnego tłuszczyku.

  • Flamenco: Oryginalne łuki melodyczne, splątane rytmy, ogień, ekspresja, emocje. Możesz tańczyć je solo, w duecie, bądź grupowo. Tym tańcem opowiadasz historię, wyrażasz siebie, liczy się tu Twoje wnętrze i aktualne stany emocjonalne! Przy niewielkiej pomocy instruktora zawładniesz parkietem, stając się królową współczesnej bohemy.
  • Hip hop. Jeśli jesteś miłośniczką oryginalnych sampli i rymów, a ponadto cenisz sobie luz i swobodę, polecam Ci hip hop. Jest to technika otwarta związana stylistycznie ze street dance. Znajdziesz tu płynne ruchy, gimnastyczną sprawność, a niejednokrotnie zaskoczysz otoczenie wyszukaną akrobatyką w skomplikowanym układzie.
  • Electric boogie, czyli taniec robota. W tym stylu to Ty jesteś panią parkietu, mimo iż wpasowujesz się w określoną konwencję electro, postaw na kreatywność – tu liczy się freestyle.
  • Swing zatańcz z partnerem. Jest to technika oparta na zasadzie respektowania założeń 3T, które stanowią: timing (dosłownie: czasowanie, dostosowanie tempa tańca do rytmu muzyki,) teamwork (dosłownie: praca zespołowa, czyli na ile partnerzy są „zgrani”) technique (czyli ocena techniki tańca).
  • Tango. W tym przypadku, koniecznie musisz zasięgnąć rad instruktora. Kurs przybliży Ci tajniki tego namiętnego, niegdyś potępionego tańca. Trzymanie w tangu jest mocne i ma agresywny wygląd. Tango ma przypominać kłótnię małżonków. Jego dramaturgia musi mieć gwałtowny charakter, pełen zaskakujących zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów głowy. Bardzo ważne są w tangu naprzemienne gwałtowne i płynne ruchy przypominające sposób poruszania się dzikich kotów.

Related posts:

  1. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym – o zaletach picia wina.

Leave a Reply

Copyright © 2009 Dieta | Odchudzanie | Zdrowa żywność. All rights reserved.